Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa plantacja konopi zlikwidowana, dwie osoby zatrzymane

Data publikacji 17.04.2018

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową w wyniku ustaleń operacyjnych dotarli do posesji na terenie Rembertowa. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń domu uprawiane są konopie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 90 rosnących krzewów, część ściętego suszu, a także oprzyrządowanie służące do uprawy: lampy grzewcze, filtry, nawiewy. Do sprawy zatrzymane zostały dwie osoby. 29-letni Karol K. usłyszał zarzut uprawy konopi i został objęty policyjnym dozorem. Natomiast 23-letnia Daria A. odpowie za pomocnictwo w tym przestępstwie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji na podstawie zebranych informacji operacyjnych oraz własnych sprawdzeń ustalili, że na jednej z rembertowskich posesji w części domu najprawdopodobniej uprawiana jest marihuana.

Policjanci pojawili się pod wskazanym adresem. Kiedy weszli do domu natychmiast poczuli bardzo silną woń charakterystyczną dla marihuany. Okazało się, że w jednej części, oddzielonej kotarą w pokoju faktycznie znajduje się plantacja konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 90 rosnących krzewów, do tego rośliny częściowo wysuszone oraz oprzyrządowanie służące do prowadzenia plantacji, lampy grzewcze, filtry, nawiewy. 23-letnia  Daria A. została zatrzymana. Kobieta twierdziła jednak, że pokój, w którym ujawniono plantację wynajmuje swojemu szwagrowi. 29-letni Karol K. trafił do policyjnej celi dzień później.

Sprawą zajęli się policjanci z komendy przy ulicy Grenadierów. Po skompletowaniu wszystkich materiałów policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Tam 29-latek usłyszał zarzut uprawy konopi i został objęty policyjnym dozorem. 23-latka odpowie za pomocnictwo w tym przestępstwie.

jw/mb

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.31 MB)

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 3.06 MB)

Powrót na górę strony