Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków

Data publikacji 17.04.2018

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi razem z policjantami z Komendy Miejskiej w Skierniewicach podejrzewali, że jeden z mieszkańców Skierniewic uprawia w swoim domu konopie indyjskie. Przeszukali lokal i znaleźli w nim krzewy konopi oraz 15 kg suszu roślinnego. 34-latek trafił już do aresztu.

W trakcie przeszukania jednego z domów w Skierniewicach (woj. łódzkie) uwagę policjantów zwrócił charakterystyczny zapach panujący w pomieszczeniu. Potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy, co do tego, że właściciel uprawia w domu konopie indyjskie.

W budynku znaleziono krzewy konopi i susz roślinny. Znaleziono również specjalny namiot do uprawy marihuany, wagę elektroniczną, doniczki, lampy oraz wentylatory.

Z ustaleń policjantów wynika, że właścicielem uprawy był 34-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Mężczyzna został zatrzymany.

Ponadto, w samochodzie 34-latka policjanci zabezpieczyli dwie tzw. dilerki (foliowe woreczki na narkotyki) z suszem roślinnym. Również na działce należącej do mężczyzny, policjanci znaleźli ścięte krzaki konopi oraz dwa specjalne namioty do uprawy roślin.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 15 kg suszu i 15 krzewów. Badanie testerem narkotykowym wykazało obecność w tych roślinach THC.

13 kwietnia 2018 roku (piątek), zatrzymany 34-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy krzewów konopi i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Postanowieniem sądu został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

(KWP w Łodzi/ab)

  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony