Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobione towary

Data publikacji 17.04.2018

Po raz kolejny policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież znanych firm, których wartość wyceniono na ponad 23 tys. zł. Łącznie w ciągu dwóch dni mundurowi zabezpieczyli produkty na kwotę prawie 50 tys. zł. Z kolei blisko 100 opakowań podrobionych perfum i ponad 50 opakowań podrobionych klocków dziecięcych zabezpieczyli policjanci z toruńskiej komendy. To efekt pracy funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą. „Podróbki” były dostępne w jednym ze sklepów na terenie Torunia. Teraz, policjanci prowadzą postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

Wczoraj policjanci z Wydziału PG kontrolowali kolejne wytypowane punkty handlowe w Koszalinie, gdzie według informacji mundurowych miała być sprzedawana podrobiona odzież znanych firm. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. W trzech kontrolowanych sklepach funkcjonariusze ujawnili podrobione produkty, które oferowano do sprzedaży.

Policjanci zabezpieczyli artykuły odzieżowe i galanteryjne oznaczone nielegalnymi znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość podrobionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 23 tys. zł.

Łącznie w ciągu dwóch dni policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież, której wartość wyceniono na prawie 50 tys. zł.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

***

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Toruniu ustalili, że na terenie miasta sprzedawane są "podróbki" perfum oraz klocków dziecięcych popularnej firmy. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że zabawki znajdują się na półkach jednego ze sklepów.

W ubiegłym tygodniu policjanci przystąpili do realizacji i przeszukali wytypowany przez nich wcześniej punkt. Ustalenia potwierdziły się. Jak się okazało sklep oferował do sprzedaży różnego rodzaju perfumy popularnych marek oraz zestawy klocków dziecięcych. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 100 opakowań podrobionych perfum i ponad 50 opakowań nielegalnych klocków dziecięcych. Funkcjonariuszy w działaniach wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, które reprezentują pokrzywdzone firmy.

Teraz o losie właściciela sklepu zadecyduje prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat więzienia, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5.

(KWP w Szczecinie / KWP w Bydgoszczy / mg)

  • Policjanci zabezpieczyli podrobione towary
  • Policjanci zabezpieczyli podrobione towary
  • Policjanci zabezpieczyli podrobione towary
Powrót na górę strony