Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali samotną 75-letnią kobietę

Data publikacji 18.04.2018

Profesjonalizm policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ostrowieckiej komendy zapobiegł tragedii. Mundurowi uratowali samotnie mieszkającą 75 -latkę, której stan zdrowia wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Dzięki funkcjonariuszom, kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji skierowani zostali do jednego z bloków mieszkalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W mieszkaniu na parterze miała przebywać samotna starsza kobieta, która pilnie potrzebowała pomocy.

Funkcjonariusze nie mogli wejść do mieszkania. Mimo, że z wnętrza dochodziły jakieś odgłosy, nikt nie otwierał drzwi. Mundurowi podjęli decyzję o wejściu do środka przez okno.

Jak się okazało, w mieszkaniu była 75-letnia kobieta - leżała nieprzytomna na łóżku. Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Kobietę przewieziono do szpitala. Tylko dzięki zdecydowaniu i sprawnym działaniom policjantów nie doszło do tragedii.

(KWP w Kielcach/ab)

Powrót na górę strony