Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i ITD gwarantują bezpieczeństwo na drogach ekspresowych

Data publikacji 19.04.2018

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to priorytet policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Efektem wspólnych działań jest eliminowanie kierujących oraz pojazdów, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników ruchu. Podczas ostatnich działań kontrolowany był przede wszystkim stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach publicznych.

Dzięki wspólnym działaniom świebodzińskich policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego eliminowanych jest wiele zagrożeń na drogach publicznych. Wielokrotnie kierujący nie zdają sobie sprawy, iż ryzykując przemieszczanie się pojazdem, który jest zbyt ciężki czy też którego stan techniczny może być ewidentną przyczyną zdarzenia drogowego ryzykują zdrowiem i życiem swoim oraz innych użytkowników drogi. Podczas ostatnich wspólnych działań funkcjonariusze oraz inspektorzy kontrolowali poruszających się po drodze S3 na odcinku Sulechów – Świebodzin. Na trasie ustawione zostały specjalne tablice i znaki dotyczące ogranczenia prędkości oraz informujące o kontroli drogowej, celem bezpieczniejszego zatrzymywania pojazdów w miejscach obsługi podróżnych. W trakcie kontroli oprócz stanu technicznego kontrolowana była również trzeźwość kierujących, dokumenty i uprawnienia do kierowania, a w przypadku ciężarówek czy autokarów czas pracy. Stan psychofizyczny, szczególnie na dłuższych trasach jest bardzo ważnym elementem, ponieważ przemęczony kierowca może popełnić błąd, który doprowadzi do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Poziom bezpieczeństwa na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy również od nas samych. To my - uczestnicy ruchu, ale również inne osoby - rodzina, znajomi, sąsiedzi mamy realny wpływ na to, czy na polskich drogach bezpiecznie. Każdy sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, kierowaniu po alkoholu czy w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu będzie traktowany priorytetowo przez lubuskich policjantów, z należytą starannością i surowością.

 

Źródło: sierż. sztab. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.02 MB)

Powrót na górę strony