Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podróbki o wartości 10 milionów złotych

Data publikacji 19.04.2018

Ponad 54 tys. podrobionych artykułów zabezpieczyli na terenie Wólki Kosowskiej stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki wspólnym działaniom na rynek nie trafią „podróbki” o szacunkowej wartości 10 mln złotych, a 12 osób usłyszało zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. To już kolejna akcja policjantów wymierzona w nielegalny handel.

Ostatnie działania, w których uczestniczyło blisko 200 funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji i Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zabezpieczenia artykułów z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi o szacunkowej wartości ok. 10 mln złotych oraz do zatrzymania 12 osób.

Na ponad sześćdziesięciu stoiskach prowizorycznego targowiska, usytuowanego na jednej z ulic w Wólce Kosowskiej zabezpieczono ponad 54 tysiące „podróbek” opatrzonych logiem markowych firm . Nielegalnym towarem  w postaci odzieży, obuwia, galanterii, kosmetyków i biżuterii handlowali głównie cudzoziemcy.

Funkcjonariusze likwidując nielegalne targowisko udaremnili  wprowadzenie do obrotu towaru o szacunkowej wartości ok. 10 mln złotych.  Takie działania ograniczą podaż nielegalnych, czasami szkodliwych dla zdrowia produktów słabej jakości oraz ograniczą szarą strefę co powinno skutkować zwiększeniem przychodów skarbu państwa.

Postępowania w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno Skarbowy. Wszyscy zatrzymali usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fałszowanie znaków towarowych znanych marek związane jest z idącym niebezpieczeństwem, zagrażającym zdrowiu i życiu. Badania laboratoriów celno-skarbowych wykazują, że do produkcji takich artykułów wykorzystywane są często niebezpieczne materiały i substancje - poinformowała Anna Szczepańska –Rzecznik prasowy IAS w Warszawie.

IAS/mb

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 2.81 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.09 MB)

Powrót na górę strony