Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za handel nielegalnym towarem

Data publikacji 26.02.2008

Policjanci zabezpieczyli prawie 800 paczek papierosów, 7 półlitrowych butelek alkoholu pochodzącego z nielegalnego handlu i kilkadziesiąt płyt z muzyką i grami. Podczas akcji na bazarze Wolumen zatrzymano 54-letniego Zbigniewa B. Za sprzedaż nielegalnego towaru grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, od dłuższego czasu docierały informacje o handlu nielegalnymi płytami CD i DVD na bazarze Wolumen. Funkcjonariusze udali się na targ w celu sprawdzenia otrzymanej wiadomości. Tam zauważyli mężczyznę, który stał przy jednym ze stoisk i trzymał w ręku reklamówkę. Podejrzany nerwowo rozglądał się dookoła. W pewnej chwili ruszył w stronę najbliższego przystanku autobusowego. Policjanci od razu wkroczyli do akcji. W niedalekiej odległości od stoiska zatrzymali 54-letniego Zbigniewa B. Mężczyzna miał przy sobie kilkadziesiąt płyt CD, CD-R i DVD, z nielegalnie kopiowaną muzyką i grami.

W pobliżu stoiska funkcjonariusze znaleźli kolejne reklamówki. W środku było prawie 800 paczek papierosów i 7 półlitrowych butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Towar został zabezpieczony i przewieziony do bielańskiej komendy. 54-letni mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony