Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdjęli z rynku podrobione towary

Kieleccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wymierzyli wczoraj cios w nielegalny proceder. Funkcjonariusze skontrolowali w centrum Kielc 4 punkty handlowe, w których ujawnili i zabezpieczyli ponad 130 sztuk towarów posiadających najprawdopodobniej podrobione znaki towarowe znanych marek. Śledczy szacują, że producenci mogli stracić z tego tytułu ponad 120 tysięcy złotych.

Mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy na co dzień zajmują się zwalczaniem nielegalnych procederów, powodujących straty finansowe różnych instytucji, m.in. producentów, których znaki towarowe są zastrzeżone.

Policjanci z tego wydziału od jakiegoś czasu zaczęli się przyglądać działalności kilku butików w centrum miasta. Mieli bowiem podejrzenia, że w lokalach można kupić tzw. „podróbki” markowych towarów. Wczoraj około południa przystąpili do czynności i wkroczyli do 4 sklepów, aby sprawdzić posiadane informacje. Na efekty pracy stróżów prawa nie trzeba było długo czekać. W trakcie przeszukań funkcjonariusze ujawnili łącznie 134 towary posiadające znaki towarowe, najprawdopodobniej podrobione. Wśród rzeczy były m.in. torebki, portmonetki, paski, broszki, ubrania czy okulary z logo ekskluzywnych marek. Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą szacują, że w przypadku wprowadzenia tych artykułów do obrotu, producenci mogliby stracić przeszło 120 000 złotych.

Towary zostały zabezpieczone i trafią do ekspertyzy. Za wprowadzenie do sprzedaży towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • podrobione towary
  • podrobione towary
  • podrobione towary
  • podrobione towary
Powrót na górę strony