Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyczuli gaz i zareagowali. Dzięki interwencji dzielnicowych nie doszło do nieszczęścia

Data publikacji 19.04.2018

Iławscy dzielnicowi uratowali kobietę, w mieszkaniu której ulatniał się gaz z popsutej kuchenki. 70-latka źle się czuła i miała zawroty głowy. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do nieszczęścia.

Iławscy dzielnicowi st. asp. Dominik Siestrzewitowski wspólnie z mł. asp. Danielem Bonisławskim podczas obchodu terenu służbowego idąc jedną z klatek schodowych wyczuli zapach gazu z jednego z mieszkań. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli pukać do drzwi. Po dłuższej chwili mieszkanie otworzyła starsza kobieta. Mieszkanka Iławy powiedziała policjantom, że źle się czuje i ma zawroty głowy. Policjanci pootwierali okna oraz na miejsce wezwali karetkę pogotowia oraz straż pożarną. Kobieta nie wiedziała z kim rozmawia oraz nie potrafiła podać policjantom jak się nazywa. Przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia udzielił pomocy mieszkance Iławy. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dzielnicowych nie doszło do tragedii.

Zdarzenie to jest kolejnym przykładem na to, że w wielu przypadkach szybka interwencja policji – często we współpracy z innymi służbami – ratuje ludzkie życie.

(KWP w Olsztynie / kp)

 

Powrót na górę strony