Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież i buty warte kilkadziesiąt tysięcy złotych

Data publikacji 20.04.2018

Dzięki wzorowej współpracy policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. z policjantami z Komisariatu Policji w Drezdenku, przerwano nielegalny handel podrobioną odzieżą i butami. Wcześniej towary oferowane były w Internecie. Kobieta, która zajmowała się ich sprzedażą usłyszała zarzut.

Przestępstwa  gospodarcze, są szczególne - sprawców trudno jest wykryć i pociągnąć do odpowiedzialności. Tego rodzaju nielegalna działalność, to dla przestępców często stałe źródło dochodu. Natomiast dla Skarbu Państwa, to ogromne straty finansowe. Walka z tym procederem wymaga od policjantów dużej wiedzy, doświadczenia, ale również cierpliwości i zaangażowania. Tylko połączenie tych wszystkich cech pozwala rozwiązać sprawy, a winnych pociągnąć do odpowiedzialności.

Tak było w przypadku 41-letniej mieszkanki Drezdenka (woj. lubuskie), która oferowała w Internecie podrobioną odzież i buty. Nad sprawą pracowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Komisariatu Policji w Drezdenku. Wspólna praca przyniosła wreszcie rezultaty. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta sprzedaje na jednym z portali internetowych odzież i buty, które posiadały podrobione znaki towarowe znanych marek.

Zgromadzone dowody, pozwoliły na przedstawienie 41-latce zarzutu. Policjanci odebrali nielegalny towar, którego wartość, to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobiecie grozi teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim/ab)

  • KWP w Gorzowie Wielkopolskim
  • KWP w Gorzowie Wielkopolskim
  • KWP w Gorzowie Wielkopolskim
  • KWP w Gorzowie Wielkopolskim
  • KWP w Gorzowie Wielkopolskim
  • KWP w Gorzowie Wielkopolskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.31 MB)

Powrót na górę strony