Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali podrabiane szlifierki, młoty i wiertarki

Data publikacji 26.02.2008

11 osób podejrzewanych o posiadanie i wprowadzanie do obrotu elektronarzędzi opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi zatrzymali policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego. Na parkingach przy marketach handlarze zachęcali przechodniów do zakupu szlifierek kątowych, młotów udarowych i wiertarek po okazyjnych cechach. Mężczyźni odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o ochronie własności przemysłowej. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj mundurowi z sekcji prewencji zatrzymali dwie grupy mężczyzn, którzy na ulicy Wolborskiej i Narutowicza w Piotrkowie Trybunalskim oferowali do sprzedaży różnego rodzaju elektronarzędzia. Na parkingach przy marketach handlarze zachęcali przechodniów do zakupu szlifierek kątowych, młotów udarowych i wiertarek po okazyjnych cechach. Jak ustalono, nieoryginalny sprzęt opatrzony był zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych na rynku producentów. W związku z tym policjanci zabezpieczyli dwa samochody marki Dacia i VW Transporter, w których znajdowało się 90 sztuk elektronarzędzi i ponad 100 podrobionych naklejek. Zatrzymali również 11 handlujących mężczyzn w wieku od 16 do 51 lat – 10 obywateli Rumunii i 1 Węgra.

Najmłodszy z nich trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Łodzi, a pozostali do policyjnego aresztu. Teraz zatrzymani są przesłuchiwani. Jeszcze dziś dorosłym zostaną przedstawione zarzuty.

Powrót na górę strony