Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież i paserstwo trzech samochodów o wartości prawie 500 tys. złotych

Data publikacji 20.04.2018

Pod koniec 2017 r. z prywatnych posesji powiatu krakowskiego zostały skradzione trzy samochody. 30 października skradziono VW Passat, a 8 listopada doszło do kradzieży dwóch pojazdów m-ki BMW oraz biżuterii z domu jednorodzinnego. Policjanci ustalili, że w obu przypadkach sprawcy działali metodą tzw. "na śpiocha", włamując się do domów w porze nocnej. Kiedy domownicy spali dokonywali penetracji wnętrz i kradli m.in. biżuterię a także kluczyki wraz z dokumentami od pojazdów zaparkowanych na terenie tych posesji, którymi to kolejno odjeżdżali.

Samochód BMW odnaleźli na swoim terenie policjanci z KPP Płońsk. Policjanci tamtejszej jednostki natknęli się także na rozebrany już na części VW Passat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili natomiast intensywne czynności w sprawie powyższych kradzieży z włamaniem, zmierzając tym samym do ustalenia tożsamości złodziei. Zgromadzono obszerny materiał dowodowy, z którego wynikało, że jednym ze sprawców włamań do domów i kradzieży biżuterii oraz dwóch BMW jest 34-letni mieszkaniec Płocka. On również dopuścił się paserstwa w stosunku do pojazdu VW Passat.

Niezwłocznie po uzyskaniu tych informacji, we wtorek (17.04 br.), policjanci udali się pod wytypowany adres w Płocku, gdzie miał przebywać podejrzany. Tego dnia, wczesnym rankiem 34-latek został zatrzymany, zaraz po tym jak wyszedł z mieszkania. Mężczyzna został przewieziony do KPP w Krakowie, gdzie wykonano dalsze czynności z jego udziałem.

Następnego dnia, 34-latek usłyszał cztery zarzuty - włamania do domu i kradzież biżuterii (art. 279 par 1 kk i art. 276 kk w zw. z art. 11 par. 2 kk w zw. z art. 64 par. 1 kk), dwa zarzuty kradzieży pojazdów m-ki BMW (art. 279 par 1 kk w zw,. z art. 64 par 1 kk), oraz paserstwa VW Passat (art. 291 par. 1 kk w zw. z art. 64 par. 1 kk). Za popełnione przestępstwa 34-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 18 kwietnia br., krakowski sąd zadecydował o tymczasowym areszcie na 3 miesiące.

W dalszym ciągu policjanci ustalają drugiego ze sprawców przestępstw, nie wykluczają również uzupełnienia zarzutów w stosunku do 34-latka o kolejne czyny.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.93 MB)

Powrót na górę strony