Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ściągnęli 14-latkę z barierki mostu

Data publikacji 20.04.2018

Dwie osoby zawdzięczają życie gorzowskim policjantom, którzy działali szybko i bezbłędnie. 14-latka została ściągnięta z barierki mostu, bo chciała skoczyć do Warty z kilkunastu metrów. Dwa dni wcześniej 26-latek miał problemy, by utrzymać się na powierzchni Kłodawki. Funkcjonariusze włożyli sporo wysiłku, by wyciągnąć go na brzeg.

Funkcjonariusze gorzowskiej komendy w ciągu dwóch dni uratowali dwa życia. W środę zostali wezwani w okolice ul. Wyszyńskiego. Mężczyzna miał wchodzić do rzeki Kłodawki. Na miejscu funkcjonariusze wiedzieli już, że trzeba działać szybko. Mężczyzna miał bowiem problemy, by utrzymać się na powierzchni. Co chwilę znikał pod lustrem wody. Funkcjonariusze ruszyli, by go ratować. Nie mogli z nim nawiązać kontaktu, a po wyciągnięciu mężczyzna próbował wrócić do wody. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało 26-latka do szpitala. Policjanci, prócz przemoczonych mundurów, mieli sporą satysfakcję z tego, że udało się wyciągnąć mężczyznę na brzeg.

W ostatniej chwili, w nocy z czwartku na piątek (19/20.04), gorzowscy policjanci ściągnęli z Mostu Staromiejskiego 14-latkę, która chciała skoczyć z wysokości kilkunastu metrów do Warty. Funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez przechodnia. Policjanci szybko pobiegli we wskazane miejsce. Zauważyli dziewczynę, która siedziała po zewnętrznej stronie mostu. Funkcjonariusze wiedzieli, że liczy się każda chwila. Próby rozmowy nie przynosiły rezultatu. Policjanci zaskoczyli nastolatkę i w porę ściągnęli ją z barierek. Niemal w tym samym czasie dyżurny gorzowskiej jednostki odbierał zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny. Na miejsce policyjnej interwencji wezwano pogotowie. 14-latka została przewieziona do szpitala.

To kolejne przykłady na to, jak zaskakująca, wymagająca i satysfakcjonująca jest policyjna służba. Funkcjonariusze musieli działać w obu przypadkach nie tylko szybko, ale także bezbłędnie. Dzięki ich skutecznym interwencjom, dwie osoby zawdzięczają im życie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

  • policjanci
  • policjanci
  • policjanci
Powrót na górę strony