Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieprzekupni policjanci

Data publikacji 26.02.2008

Trzech zatrzymanych za próby przekupienia policjantów i posiadanie narkotyków - to efekt zaledwie kilkugodzinnych wczorajszych działań przeprowadzonych przez Policję w Inowrocławiu. Zatrzymani próbowali namówić funkcjonariuszy do złamania prawa. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godz. 19.20 w Inowrocławiu patrol policyjny zauważył poruszającego się bez świateł mijania seata toledo. Kontrola policyjna wykazała, że 42-letni kierowca nie tylko jechał bez świateł, ale też nie miał ubezpieczenia OC. Mundurowi podjęli decyzję o odholowaniu pojazdu na parking strzeżony. Ponadto, za brak badań technicznych zatrzymali dowód rejestracyjny. Kierowca słysząc o konsekwencjach jakie mu grożą chciał nakłonić funkcjonariuszy, aby odstąpili od wykonywania obowiązków. W zamian zaproponował im 100 zł. Kierowca za próbę wręczenia łapówki został zatrzymany.

Dwie godziny później mundurowi kontrolowali samochody ciężarowe. Na jednej ze stacji paliw sprawdzili samochód vw T4, w którym znajdowało się dwóch 23-letnich mężczyzn. Podczas kontroli policjanci znaleźli szklaną lufkę i 3 woreczki z marihuaną. Jeden z mężczyzn obawiając się zatrzymania usiłował "skusić" policjantów kwotą 400 zł. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Za próbę przekupienia policjantów i nakłania do złamania prawa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Powrót na górę strony