Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli znaki drogowe

Data publikacji 26.02.2008

Znak drogowy nakazu „jazdy w prawo” oraz znak ostrzegawczy „ustąp pierwszeństwa przejazdu” wyrwali z ziemi i nieśli ze sobą czterej młodzi mężczyźni przez ulicę Żwirki i Wigury w Tomaszowie Lubelskim. Nie donieśli ich do miejsca przeznaczenia. Zostali zatrzymani przez policjantów. Młodzi wandale byli tak pijani, że nie byli w stanie wskazać skąd znaki wyrwali.

Dochodziła godzina 23.00, gdy policjanci patrolujący ulicę Żwirki i Wigury zauważyli grupkę młodych mężczyzn, którzy nieśli że sobą znaki drogowe. Po wylegitymowaniu ich okazało się, że są to 18 i 19-letni mieszkańcy Tomaszowa i Rogoźna. Widać było wyraźnie, że są pijani. Nie byli nawet w stanie wskazać miejsca, skąd pochodzą skradzione znaki. Po przewiezieniu czwórki wandali do komendy okazało się, że mają oni od 1,5 do 2 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci znaleźli miejsce, w którym wcześniej były zamontowane znaki. Okazało się, że w okolicy skrzyżowania przy Zespole Szkół nr 4 oprócz znaków drogowych, powyrywane z chodnika zostały także płytki betonowe. Porzucone płytki policjanci znaleźli na terenie pobliskiej szkoły.

Teraz młodzi mężczyźni odpowiedzą za swój czyn przed sądem grodzkim, do którego policjanci skierowali wnioski o ukaranie. Za niszczenie znaków i uszkodzenie chodnika grozi im areszt, ograniczenie wolności lub wysoka grzywna.

Powrót na górę strony