Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

36 zarzutów za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 23.04.2018

Dzięki materiałowi dowodowemu zebranemu przez stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobom, które są podejrzane o liczne przestępstwa narkotykowe. Sześciu mężczyzn i kobieta usłyszało łącznie 36 zarzutów. Wszystkim może grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki  z przestępczością narkotykową prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie śledztwo dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sprawa miała swój początek w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to funkcjonariusze ustalili, że grupa osób może zajmować się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z ich informacji wynikało, że na warszawski rynek trafia amfetamina, kokaina i heroina, a z procederu tego uczyniono stałe źródło dochodu

Żmudna praca operacyjna przyniosła efekty. Funkcjonariusze wytypowali osoby, które uczestniczyły w przestępczym procederze oraz miejsca, w których mogą przebywać, przechowywać narkotyki oraz nimi handlować. Następnie przygotowali działania, do których zaangażowali policjantów z samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego  w Warszawie. Ich efektem było zatrzymanie wówczas sześciu osób oraz zabezpieczenie ponad 10 kilogramów amfetaminy, blisko 400 gramów heroiny i ponad 50 gramów kokainy

Policjanci zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym zarzutów w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Osoby te usłyszały zarzuty za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków i uczynienie z tego procederu stałego źródła dochodu. W śledztwie przedstawiono także inne zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze podkreślali wówczas, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczali kolejnych zatrzymań.

Policjanci pod nadzorem prokuratury przez kilka miesięcy zbierali materiał dowodowy. Praca śledczych pozwoliła ustalić kolejne osoby biorące udział w tym procederze oraz przedstawić im zarzuty. Aktem oskarżenia zostało objętych w sumie siedem osób, którym przedstawiono łącznie 36 zarzutów. Większość z nich dotyczy udziału w obrocie narkotykami i uczynienie z tego stałego źródła dochodu. Za to przestępstwo grozi nawet kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KSP/ek

  • Policjanci SPAP przygotowani do wejścia
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Zabezpieczone narkotyki

Film 36 zarzutów za przestępstwa narkotykowe

Pobierz plik 36 zarzutów za przestępstwa narkotykowe (format mp4 - rozmiar 10.64 MB)

Powrót na górę strony