Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne poszukiwania 88 i 87-latka

Data publikacji 23.04.2018

Komendant Powiatowy Policji w Żarach ogłosił alarm w związku z zaginięciem 88-letniego mieszkańca Jasienia. Mężczyzna miał problemy z pamięcią, nie zabrał ze sobą telefonu i wyszedł z domu nieznanym kierunku. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonym działaniom policjanci z lubskiego komisariatu odnaleźli go już po 15 minutach - był cały i zdrowy. Już po godzinie z kolei funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nysie odnaleźli zaginionego 87- letniego mieszkańca Frączkowa.

W niedzielę, 22 kwietnia br., do Komisariatu Policji w Lubsku zgłosiła się córka 88-letniego mężczyzny. Kobieta oświadczyła, że od rana nie mogła skontaktować się z ojcem, który choruje i ma problemy z pamięcią. Nie odbierał on telefonu i wyszedł z domu w nieznanym kierunku.

Komendant Powiatowy Policji w Żarach kom. Maciej Sałek podjął natychmiastową decyzję o ogłoszeniu alarmu dla całej jednostki. W takich przypadkach cenna jest każda minuta, kiedy chodzi o ludzkie życie i zdrowie.

Tego dnia w służbie był patrol w składzie st. sierż. Anna Niemczycka i st. post. Piotr Rudziak. Policjanci natychmiast jako pierwsi udali się do miejscowości Jasień i tam rozpoczęli poszukiwania 88-latka. Sprawdzali ulice w rejonie miejsca zamieszkania mężczyzny oraz pobliską okolicę. Podczas rozpytywania jednego z mieszkańców, zauważyli w pobliskim parku starszego mężczyznę. Miał na sobie ciepłą odzież pomimo dość ciepłego i słonecznego dnia. Jak się okazało był to zaginiony 88-latek. Poszukiwania zakończyły się w tym przypadku szczęśliwie.

Funkcjonariusze dzięki natychmiastowemu działaniu i czujności odnaleźli zaginionego bardzo szybko, już po 15 minutach od zgłoszenia o zdarzeniu. Mężczyźnie nic się nie stało, cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodzinie.

***

21 kwietnia br., policjanci z Nysy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 87-letniego mieszkańca Frączkowa. Mężczyzna nie czekając na rodzinę, sam wyszedł ze szpitala. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Jednocześnie powiadomili o tym strażaków.

W poszukiwaniach zaangażowanych było blisko 40 policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili m.in. dworce, przystanki autobusowe, parki oraz miejscowości ościenne. Mężczyzna został odnaleziony w miejscowości oddalonej o 20 kilometrów od miejsca zamieszkania. 87-latek został przekazany pod opiekę rodziny. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Gorzowie Wlk. / KWP w Opolu/ mg/ mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja