Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odznaczona policjantka

Data publikacji 26.02.2008

Dzisiaj w urzędzie wojewódzkim w Szczecinie odbyła się uroczystość odznaczenia medalem za ofiarność i odwagę jednej z policjantek zachodniopomorskiego garnizonu. Starszy sierżant Urszula Tokarzewicz uratowała życie tonącemu mężczyźnie.

Policjantce w imieniu Prezydenta RP medal wręczył wicewojewoda zachodniopomorski. W uroczystości wziął udział także komendant wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tadeusz Pawlaczyk oraz komendant miejski w Koszalinie mł. insp. Wiesław Tyl.

St. sierż. Urszula Tokarzewicz została wyróżniona za uratowanie życia tonącemu mężczyźnie. Policjantka w ubiegłym roku odbywała szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W lipcu, w czasie wolnym od zajęć, przebywała wraz z innymi słuchaczami nad jeziorem Świętajno w miejscowości Warchały. Gdy znajdowała się na pomoście usłyszała krzyk osób znajdujących się na plaży. Plażowicze wołali o pomoc dla tonącego. Pani sierżant natychmiast wskoczyła do wody i udzieliła pomocy nieprzytomnemu już mężczyźnie. Gdy wydostała go na brzeg, odzyskał przytomność. Pomocy medycznej udzieliło mu wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe ze Szczytna.

Urszula Tokarzewicz służy w Policji od 2004 roku. Obecnie pracuje na stanowisku oficera prasowego w Koszalinie.

Powrót na górę strony