Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczna akcja policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 24.04.2018

Nakielscy policjanci w kilkanaście minut ustalili miejsce przebywania 66-latka, który powiadomił bydgoski WCPR, że zamierza wyskoczyć z balkonu. Wrocławska policjantka uratowała życie swojej sąsiadce. Prawdopodobnie natychmiastowa reakcja nakielskich i wrocławskich policjantów uratowała im życie.

Wczoraj, 23.04.br., dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony przez operatora bydgoskiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na numer alarmowy dodzwonił się mężczyzna i po przedstawieniu się jedynie z imienia powiadomił, że znajduje się w mieszkaniu na czwartym piętrze i zamierza wyskoczyć z balkonu.

Dyżurny natychmiast skierował patrol w prawdopodobne miejsce przebywania zgłaszającego, a interweniującym policjantom podał nazwisko, na które było zarejestrowane urządzenie. Pod adres właściciela telefonu pojechali mundurowi z Grudziądza.

Korespondencję patrolowców z dyżurnym i wydawane przez niego polecenia przez radiostację słyszał także przewodnik psa - asp. Łukasz Król, który w tym czasie pełnił służbę na terenie miasta. Natychmiast skojarzył nazwisko mężczyzny ze zgłoszenia i ustalił, że zgłaszający prawdopodobnie jest spokrewniony z jego znajomym, co też potwierdził. Dowiedział się także pod jakim dokładnie adresem mieszka zgłaszający. Błyskawicznie przewodnik wspólnie z patrolowcami dotarli do mieszkania zgłaszającego. 66-latek potwierdził, że to on dzwonił na numer alarmowy i poinformował, że zamierza targnąć się na życie. Na szczęście zapobiegła temu natychmiastowa reakcja policjantów. Mężczyzna został przekazany pod opiekę służbom medycznym.

***

Ogromną determinacją wykazała się policjantka z wrocławskich Krzyków. Będąc w czasie wolnym od służby, otrzymała od swojej znajomej wiadomość tekstową, sugerującą, że chce ona odebrać sobie życie. Funkcjonariuszka zareagowała natychmiast. Obie Panie mieszkają w tym samym budynku, więc policjantka przez swój balkon przeszła na taras kobiety i przez drzwi balkonowe zobaczyła, że sąsiadka wisi na lampie. Funkcjonariuszka błyskawicznie dostała się do mieszkania, ściągnęła kobietę i zaczęła wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Nieprzerwanie, aż do czasu przybycia zespołu pogotowia policjantka walczyła o życie kobiety. Konsekwencją tego działania było przywrócenie 32-latce funkcji życiowych. Kobieta została przetransportowana do szpitala i oddana pod opiekę lekarzy.

Na ręce Komendanta Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki wpłynęły podziękowania od wdzięcznych sąsiadów,  którzy są dumni, że mają w swoim sąsiedztwie dzielną policjantkę, która ocaliła życie innej osobie.

Ochrona życia i zdrowia ludzi jest najważniejszym obowiązkiem każdego policjanta. Największą nagrodą za wypełnienie tego obowiązku jest świadomość, że uratowało się ludzkie życie. Wrocławska policjantka wykazała się niewątpliwie wzorową i godną naśladowania obywatelską postawą.

(KWP w Bydgoszczy / KWP we Wrocławiu/mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja