Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 24.04.2018

O tym, że policjantem się jest również po służbie, dowiódł mł. asp. Piotr Stachurka z V Komisariatu Policji w Krakowie, zastępca naczelnika wydziału kryminalnego z węgorzewskiej komendy oraz wywiadowca z sądeckiej komendy. Dwaj funkcjonariusze w czasie wolnym od służby ujęli nietrzeźwych kierujących i uniemożliwili im dalszą jazdę, trzeci ujął sprawcę kradzieży roweru.

Do zdarzenia doszło na al. 29 Listopada w Krakowie. Gdy policjant  zbliżał się swoim samochodem do skrzyżowania z ul. Opolską, drogę zajechał mu nagle pojazd wyjeżdżający z bocznej ulicy. Mundurowy zdążył  zmienić tor jazdy, unikając tym samym kolizji. W lusterku wstecznym obserwował jednak  kierowcę renaulta laguny, który jechał bez potrzeby mając włączony kierunkowskaz. Policjant zjechał na inny pas ruchu, dał się wyprzedzić i ruszył za obserwowanym pojazdem. W momencie kiedy sygnalizacja świetlna wymusiła zatrzymanie obu pojazdów, policjant wysiadł z auta i udał się do mężczyzny prowadzącego renault. Niepewna jazda i wygląd kierowcy, rozwiały wszelkie wątpliwości stróża prawa, co do stanu trzeźwości mężczyzny. Policjant natychmiast zareagował, wyłączył w samochodzie silnik i zabrał kartę ze stacyjki, udaremniając mu dalszą jazdę. O zaistniałej sytuacji mundurowy powiadomił oficera dyżurnego, który błyskawicznie skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze wylegitymowali 62-letniego krakowianina, a także sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na strzeżony parking.

Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

***

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, około godz. 17:00 w miejscowości Więcki. Zastępca naczelnika wydziału kryminalnego pracujący w węgorzewskiej komendzie, w czasie wolnym od służby zauważył samochód osobowy marki Mercedes, który wjechał w przydrożną latarnię. Funkcjonariusz zainteresował się sytuacją i podbiegł do kierującego, który w tym czasie próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Policjant szybko zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest nietrzeźwy, więc otworzył drzwi od strony kierowcy, kazał zatrzymać pojazd i zabrał kierującemu kluczyki. O całej sytuacji poinformował oficera dyżurnego, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego.

Mundurowi przebadali 20-latka na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile. Ponadto mieszkaniec gminy Budry nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów, a jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

Dzięki szybkiej interwencji policjanta sprawca zdarzenia drogowego został zatrzymany. Niebawem 20-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

***

2 tysiące złotych – tyle był wart rower, którego kradzież zgłosiła w sobotę, 21 kwietnia, mieszkanka osiedla Szujskiego w Nowym Sączu. Osoba, która go zabrała, skorzystała z okazji, że drzwi do jednego z bloków były otwarte, weszła na klatkę schodową i z piwnicy wyprowadziła rower górski.

Kilka godzin później funkcjonariusz ogniwa wywiadowczego sądeckiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby zauważył przy stacji benzynowej rower odpowiadający opisowi podanemu przez poszkodowaną. Okazało się, że mężczyzna, który go ukradł, przyjechał nim na zakupy. Policjant zatrzymał 29-latka, a ten przyznał się do kradzieży. Sądeczanin usłyszał zarzut z art. 278 par. 1 kodeksu karnego. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Kraków/ KW Olsztyn / ek

Powrót na górę strony