Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tomaszowska Policjantka Vicemistrzynią Europy w Taekwon-do

Data publikacji 24.04.2018

St.sierż. Marta Mysur reprezentowała nasz kraj już piąty rok z rzędu, tym razem na Mistrzostwach Europy w Słoweńskim Mariborze, skąd wróciła aż z trzema medalami i tytułem vicemistrzyni Europy.

W dniach 12-15 kwietnia 2018 r. w Mariborze odbyły się XXXIII Mistrzostwa Europy w Taekwon-do Seniorów. W zawodach startowało około 500 zawodników z całej Europy. Z ramienia reprezentacji Polski w zawodach wystartowała st.sierż. Marta Mysur, która w tym roku decyzją trenerów kadry rywalizowała w konkurencjach technicznych, tj. wymagających wielkiej precyzji, zgrania i umiejętności. Pierwszy indywidualny medal tomaszowska policjantka wywalczyła w układach stopni mistrzowskich stopni IV-VI Dan, był to brązowy krążek. Następnie wraz z drużyną zdobyła kolejno srebrny i brązowy medal w układach drużynowych i technikach specjalnych. Jak przyznała nasza koleżanka konkurencje techniczne wymagają więcej pracy, precyzji i wiążą się z niemożnością popełnienia błędu. Na tak prestiżowym turnieju najmniejsze uchybienie skutkuje wyeliminowaniem ze strefy medalowej, dlatego sukces naszej koleżanki cieszy podwójnie. W tym sezonie przed Martą jeszcze Mistrzostwa Polski, gdzie wystartuje w całym czwórboju taekwon-do tj. układach, walkach, technikach specjalnych i testach siły.

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman pogratulował naszej funkcjonariuszce już trzeciego medalowego sukcesu w tym sezonie.

(KWP w Łodzi / ek)

  • Policjantka na zawodach.
  • Policjantka na zawodach.
  • Policjantka na zawodach.
  • Policjantka na zawodach.
  • Policjantka z przełożonym.
Powrót na górę strony