Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili skradzione pojazdy

Data publikacji 24.04.2018

Wspólne działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Medyce, doprowadziły do ujawnienia dziupli, gdzie znajdowały się skradzione pojazdy i ich części. W sprawie zatrzymano trzech obywateli Polski, zabezpieczono pojazdy o wartości ponad 55 tys. złotych.

Czynności, wykonywane wspólnie przez funkcjonariuszy SG oraz Policji w miniony czwartek, w miejscowości w gminie Medyka, ukierunkowane były na przeciwdziałanie przestępczości samochodowej. W trakcie przeszukania posesji ujawniono dwa samochody marki Mercedes (pojazdy typu kamper oraz chłodnia), które figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) jako utracone na terytorium Niemiec. Zabezpieczono także nadwozie audi z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi.

Dalsze działania prowadzone na innej posesji, w tej samej miejscowości, doprowadziły do ujawnienia samochodu marki Renault skradzionego w Niemczech oraz elementu karoserii audi skradzionego na terytorium Polski.

Szacunkowa wartość zabezpieczonych pojazdów oraz podzespołów, to ponad 55 tys. złotych. W sprawie zatrzymano trzech obywateli Polski. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 33 i 45-latkowi postawiono zarzuty paserstwa umyślnego, a 44-latek usłyszał zarzut paserstwa nieumyślnego.

Na miejscu wykonano oględziny pojazdów, które następnie zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Dalsze czynnościw tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KMP w Przemyślu.

mf/ SG

  • Foto:SG
  • Foto:KMP Przemyśl/ zatrzymany pojazd typu kamper
  • Foto: KMP Przemyśl
Powrót na górę strony