Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamizelki dla pierwszaków

Żagańscy policjanci w ramach programu prewencyjnego "LUPO" kontynuują spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych z terenów wiejskich rozdając kamizelki odblaskowe. Policjanci wybrali szkoły wiejskie, które usytuowane są w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwych i niebezpiecznych dróg.

W poniedziałek policjanci odwiedzili dzieci w szkołach na terenie gminy Żagań. W czasie spotkań w szkołach w Miodnicy, Bożnowie, Jeleninie, Trzebowie, i Dzietrzychowicach policjanci przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas poruszania się poboczem drogi po zmierzchu.

Uczniowie klas pierwszych otrzymali specjalne kamizelki odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze.

Spotkania na terenie gminy Żagań policjanci rozpoczęli od Szkoły Podstawowej w Miodnicy. Szkoła ta znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 295 , na trasie z Żagania w kierunku Zielonej Góry. Właśnie w Miodnicy w tym roku, również dla poprawy bezpieczeństwa na drodze, został zamontowany maszt do fotoradaru.

W czasie spotkania w Szkole Podstawowej w Miodnicy pierwszaki bezbłędnie odpowiadały na pytania policjanta o tym, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy i o jakich zasadach należy pamiętać.

Realizowane działania profilaktyczne są elementem rządowego programu "Razem Bezpieczniej" , a zakup kamizelek odblaskowych został sfinansowany przez Fundację "Contra Crimen" w Gorzowie Wlkp.
Powrót na górę strony