Zaginione nastolatki odnalazły się w Warszawie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginione nastolatki odnalazły się w Warszawie

Data publikacji 25.04.2018

52 funkcjonariuszy, w tym kryminalni, policjanci z otwockiej drogówki i prewencji, OPP w Warszawie, mundurowi z komisariatu w Józefowie, strażacy z komendy powiatowej i ich koledzy ochotnicy, przy udziale psa patrolowo tropiącego, szukali dwóch nastolatek, które opuściły teren szkolnego ośrodka w Józefowie i nie poinformowały o tym wychowawców. Po kilku godzinach przeczesywania terenów leśnych, sprawdzania pustostanów, stacji kolejowych i dróg, zakończono działania. Okazało się, że dziewczynki postanowiły pojechać do Warszawy. Po kilku godzinach zostały odnalezione i wróciły już do ośrodka.

Jedno z centrów medycznych w Józefowie, powiadomiło miejscowy komisariat o zaginięciu dwóch uczennic ośrodka szkolnego. Jak ustalili policjanci, dwie nastolatki w wieku 12 i 14 lat, oddaliły się podczas spaceru, nie informując o tym wychowawców.

Policjanci z otwockiej komendy natychmiast zainicjowali działania poszukiwawcze. Na miejscu poszukiwań pojawiło się wsparcie z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz przewodnik specjalistycznego psa tropiącego ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego.

Przez kilka godzin - policjanci, wspomagani przez zawodowych strażaków i mundurowych z Ochotniczej Straży Pożarnej, szukali nastolatek. Sprawdzono okoliczne lasy, leśne drogi, pustostany, przystanki, dworce kolejowe i autobusowe. W końcu kryminalni namierzyli zaginione. Okazało się, że dotarły one do Warszawy i poszły do domu jednej z nich – 14 latki. Tam też zostały odnalezione, a następnie przewiezione do ośrodka, który wcześniej opuściły.

W działaniach wzięło udział 52 mundurowych i 15 pojazdów służbowych, w tym Policji i Straży Pożarnej.

Policjanci apelują, szczególnie do młodzieży, aby nie oddalać się samowolnie z takich miejsc jak szpitale, ośrodki szkolne czy też szkoły. Apel ten skierowany jest szczególnie do osób małoletnich. Samotna podróż do domu, nie zawsze może być bezpieczna.

W tej sytuacji policjanci zareagowali błyskawicznie. Dziękujemy naszym kolegom strażakom, na których zawsze możemy liczyć w działaniach poszukiwawczych i ratowniczych, za pomoc i wsparcie w tej policyjnej akcji.

(KSP/ mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja