Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić odszkodowanie, zgłosili włamanie

Data publikacji 26.02.2008

Właściciele hurtowni oraz ich wspólnik odpowiedzą za złożenie zawiadomienia o niedopełnionym przestępstwie oraz niekorzystne rozporządzanie mieniem firmy ubezpieczeniowej. Gdynianie chcieli uzyskać odszkodowanie za rzekomo skradziony sprzęt elektroniczny warty ponad 200 tysięcy złotych.

Pod koniec listopada 38-letnia Anna M. i 27-letni Łukasz M. zgłosili na w gdyńskiej komendzie włamanie do pomieszczeń prowadzonej przez nich firmy. Z ich zeznań wynikało, że skradziono sprzęt elektroniczny. Łupem złodziei miał paść wysokiej klasy urządzenia służące do prowadzenia podsłuchów. Straty pokrzywdzeni oszacowali na 200 tysięcy złotych.

Ich zeznania nasunęły kryminalnym pewne wątpliwości. Sprawdzali wszystkie tropy, przeanalizowali dokładnie zeznania świadków. W końcu doszli do wniosku, że żadnego włamania nie było. Okazało się, że w rzekomo okradzionym sklepie znajduje się ten sam sprzęt, który został zgłoszony jako utracony w wyniku włamania.

Policjanci ustalili, że gdyńscy przedsiębiorcy złożyli zawiadomienie o włamaniu, gdyż chcieli wyłudzić odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej. Pomysłodawcą uzyskania całego przedsięwzięcia był 47-letni mąż Anny M. właściciele firmy nie maja co liczyć na łatwy zarobek. Ponadto wkrótce staną przed sądem.

Powrót na górę strony