Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy policjant odpowie za oszustwa

Data publikacji 26.04.2018

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który działając metodą ”na policjanta” wyłudził od starszej kobiety pieniądze w kwocie 5000 złotych i próbował wyłudzić kolejne 4000 złotych. 30-latek już usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację o oszuście działającym na terenie Kurdwanowa. Mężczyzna najpierw wytypował samotnie mieszkającą seniorkę, a następnie przeszedł do realizacji swojego planu. Udał się do 84-latki i  podając się za policjanta prowadzącego tajną akcję, mającą na celu wykrycie fałszywych banknotów, namówił ją na wypłatę z konta bankowego i przekazanie mu łącznie ponad 5 000 .

Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu, gdy po raz kolejny przyszedł do swej ofiary po pieniądze, tym razem w kwocie 4000 zł.

Fałszywym policjantem okazał się 30-letni krakowianin.  Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia oraz usiłowania oszustwa , do popełnienia których się przyznał. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie/ ek

Powrót na górę strony
Polska Policja