Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rusza druga edycja akcji "Wykręć numer złodziejowi"

Data publikacji 06.04.2006

Ruszyła druga edycja policyjnej akcji "Wykręć numer złodziejowi". W stolicy pojawi się 10 bilbordów, a na budynku Komendy Stołecznej Policji siatka ze specjalnym numerem telefonu, pod który może zadzwonić każdy, kto ma cenne informacje na temat złodziei samochodów.

Rusza druga edycja akcji Wykręć numer złodziejowiPierwszebilbordy pojawiły się m.in.: na Rondzie Waszyngtona przy Francuskiej 49, na Nowowiejskiej 28 przy Krzywickiego, na Górczewskiej 116 przy Góralskiej.

Program "Wykręć numer złodziejowi" ruszył na początku lutego. W metrze, na dworcach kolejowych, tablicach ogłoszeń i w hipermarketach na terenie Warszawy rozwieszone zostały plakaty ze specjalnym numerem telefonu 022 603 82 61. Dyżurujący pod tym numerem policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową od początku akcji przyjęli dziesiątki telefonów z całego kraju na temat złodziei samochodowych i miejsc, w których przechowywane są kradzione samochody.

Rusza druga edycja akcji Wykręć numer złodziejowiW ubiegłym roku w stolicy skradziono ponad 7 000 aut - tak donoszą policyjne statystyki. Mimo, że liczba ta jest o ponad połowę mniejsza niż jeszcze pięć lat temu, to dzięki informacjom - nawet anonimowym - osób poszkodowanych w taki sposób może być jeszcze mniej.

Pierwsze efekty są już widoczne. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy policjanci rozbili dziuple samochodowe w Markach, Wołominie i pod Grójcem, zatrzymali też kilkunastu złodziei i paserów samochodowych. Z policyjnych informacji wynika, że większość skradzionych pojazdów trafia do tzw. "dziupli". Tam rozkręcane są na części skradzione wcześniej samochody, a często także magazynowane części. Zazwyczaj złodzieje szukają takich miejsc, które nie wzbudzają podejrzeń, są na uboczu i nie rzucają się w oczy. Zwykle wybierają garaże, stodoły, hale, przypominające warsztaty samochodowe.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową oczekują na każdą informację na temat złodziei samochodowych. Wystarczy jedna informacja na temat podejrzeń, że obok dzieje się coś niepokojącego. Każdą taką wiadomość dokładnie sprawdzimy. W ten sposób wspólnie możemy ograniczyć pole działania złodziejom samochodów.

Akcja "Wykręć numer złodziejowi" ma uświadomić nam wszystkim, jak ważne jest przeciwdziałanie kradzieżom samochodów. Wspólnie z nami prowadzi ją "Życie Warszawy", "Radio Kolor", PZU SA i Schulz Media.

Powrót na górę strony