Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali sprzęt elektroniczny zawierając umowy telekomunikacyjne

Data publikacji 27.04.2018

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem cyberprzestępczości zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenia sprzętu elektronicznego przy zawieraniu umów telekomunikacyjnych. Część ze zdobytego w taki sposób towaru funkcjonariusze już odzyskali. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z szeregiem wyłudzeń usług telekomunikacyjnych i sprzętu elektronicznego. Do zatrzymania doszło 26 kwietnia w salonie jednego z operatorów sieci telefonii komórkowej, gdy 26-latek i 61-latek działając wspólnie i w porozumieniu, usiłowali zawrzeć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w celu wyłudzenia telefonu komórkowego.

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, starszy z mężczyzn tylko na przestrzeni miesiąca kwietnia 2018 roku w różnych salonach na terenie Wrocławia zawarł nie mniej niż 3 umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, wyłudzając w ten sposób każdorazowo aparat telefoniczny. Mężczyzna zawarł również jedną umowę abonamentową, w wyniku czego doszło do wyłudzenia telewizora i telefonu komórkowego. Jak dodatkowo ustalili funkcjonariusze, drugi ze sprawców zajmował się spieniężaniem wyłudzonego towaru w lombardach. W wyniku działań podjętych w tej sprawie przez funkcjonariuszy z  Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością wrocławskiej komendy wojewódzkiej, część towaru została już odzyskana.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu/ek

Powrót na górę strony