Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcali się nad kolegą ze szkoły by zabrać mu śniadanie

Data publikacji 26.02.2008

Dzielnicowi komendy miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że dwaj uczniowie jednego z Gimnazjum w Lesznie, znęcali się fizycznie nad 13-latkiem, także uczniem tej szkoły. 15 i 16-latek bili i kopali młodszego od siebie chłopca, a wszystko po to by zabrać mu słodkości, które jadał na śniadanie.

Od jakiegoś czasu 13-latek przychodził ze szkoły do domu przygnębiony, posiniaczony i milczący. Ostatecznie powiedział, że od początku roku szkolnego do teraz, dwóch „kolegów” ze szkoły systematycznie zabiera mu część śniadania. Głównie drożdżówki i pączki. Chłopiec bojąc się swoich oprawców, nie chciał powiedzieć kto to robi.

Tu do "akcji" przystąpili policjanci. Znając doskonale środowisko dzieci i młodzieży, szybko ustalili, którzy z uczniów mogą być za to odpowiedzialni. 15 i 16-latek przyznali się do pobić i zabierania śniadań.
Chłopcy nie działali razem, po prostu i jeden i drugi upatrzyli sobie potencjalną ofiarę wykorzystując fakt, że jest młodsza i słabsza. Aby cel osiągnąć agresywni „koledzy” bili 13-latka po głowie i kopali.

O konsekwencjach i karze dla 15-latka i 16-latka zdecyduje sąd rodzinny.
Powrót na górę strony