Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochody warte ponad 1 mln zł

Data publikacji 27.04.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej w Trzebnicy zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością wrocławskiej komendy wojewódzkiej rozpracowali grupę zajmującą się przywłaszczeniami luksusowych samochodów. Odzyskanie 9 samochodów o wartości ponad 1 mln zł oraz zatrzymanie 2 mężczyzn podejrzanych o przestępstwa to efekt wnikliwych działań funkcjonariuszy. Sąd aresztował już jednego z zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z trzebnickiej komendy policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przy współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością wrocławskiej komendy wojewódzkiej zabezpieczyli 9 samochodów przywłaszczonych przez dwóch mężczyzn działających na terenie gminy Trzebnica. Luksusowe modele aut warte ponad 1 mln zł wkrótce zostaną zwrócone właścicielom.

Zatrzymani mężczyźni swą przestępczą działalność rozpoczęli od wyłudzenia od trzech firm telekomunikacyjnych telefonów komórkowych o wartości blisko 200 tys. zł. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży lokowane były w luksusowe samochody tytułem zapłaty ewentualnej kaucji i pierwszych rat leasingowych, a następnie auta będące przedmiotem leasingu były przywłaszczane.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań odzyskano mienie o wartości około miliona złotych. Sąd aresztował już jednego z zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty przywłaszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Policjanci odzyskali samochody warte ponad 1 mln zł
  • Policjanci odzyskali samochody warte ponad 1 mln zł
  • Policjanci odzyskali samochody warte ponad 1 mln zł
Powrót na górę strony