Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali kobietę, która skoczyła z mostu do rzeki

Data publikacji 28.04.2018

Wspólne działania policjanta z komisariatu wodnego we Wrocławiu, funkcjonariusza Straży Rybackiej oraz ratowników doprowadziły do uratowania życia kobiety, która skoczyła z mostu Milenijnego do rzeki. Gdy patrol dopłynął na miejsce znajdowała się ona już pod wodą. Po wyciągnięciu na pokład łodzi okazało się, że kobieta jest nieprzytomna i brak było u niej funkcji życiowych. Błyskawiczne działania ratownicze doprowadziły do ich przywrócenia. Następnie kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

Policjant z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pełniąc służbę wspólnie z funkcjonariuszem Straży Rybackiej 24 kwietnia br. ok. godz. 11.00 usłyszeli wezwanie od dyżurnego o kobiecie, która skoczyła z mostu Milenijnego i potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Patrol na łodzi błyskawicznie pojawił się w okolicach miejsca zdarzenia i rozpoczął poszukiwania osoby.

Funkcjonariusze bardzo dokładnie sprawdzali każde miejsce pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. W pewnym momencie patrol zauważył tuż obok filaru mostu kobietę, która była już pod wodą. Tonąca została szybko wciągnięta na pokład łodzi ratunkowej. Ratownicy sprawdzili funkcje życiowe, kobieta była nieprzytomna, brak było oddechu i tętna.

Natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Jednocześnie kierowali łódź w stronę brzegu. Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego kobieta została przekazana ratownikom medycznym. Po około 10 minutach prowadzonych działań ratowniczych kobiecie przywrócono czynności życiowe. Następnie została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony