Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a pasażerowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 28.04.2018

Policjanci z powiatów jeleniogórskiego i wałbrzyskiego zatrzymali osoby, które kierowały pojazdami i nie zatrzymały się kontroli drogowej. W ręce funkcjonariuszy wpadła 24-letnia kobieta oraz 31-letni mężczyzna. Ponadto w obu przypadkach jadący w autach pasażerowie mieli przy sobie narkotyki. Teraz kierujący odpowiedzą za popełnione czyny przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Również pasażerowie nie unikną kary za posiadanie narkotyków i grozić im może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Karpaczu zatrzymali 24-latkę, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej, jechała bez włączonych świateł oraz 36-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Do zdarzenia doszło na ul. Konstytucji w Karpaczu, gdzie policjanci w godzinach nocnych zauważyli pojazd marki audi bez włączonych świateł. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Dali sygnały do zatrzymania,  jednak kierowca nie reagował, tylko przyspieszył  i jechał dalej. Policjanci ruszyli za wskazanym pojazdem mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Po przejechaniu około 5 km funkcjonariusze zatrzymali pojazd.

W trakcie kontroli okazało się, że kierującą pojazdem jest 24-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego, która jechała z 36-letnim pasażerem - właścicielem pojazdu. Podczas dalszych sprawdzeń okazało się, że mężczyzna posiadał w aucie narkotyki. W popielniczce policjanci znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą, z której można uzyskać ponad 50 porcji handlowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 24-latce policjanci zatrzymali prawo jazdy. Teraz kobieta za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei 36-letni pasażer odpowie za posiadanie narkotyków za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Podobna sytuacja miała miejsce w Wałbrzychu. Policjanci po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały do zatrzymania i podjął ucieczkę. Do zdarzenia doszło w nocy około godziny 2:15. Policjanci prewencji zauważyli jadącego na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu kierującego samochodem marki Opel i podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Kiedy jeden z nich wszedł na jezdnię i przy użyciu latarki ze światłem czerwonym próbował zatrzymać kierującego, 31-latek ominął swoim samochodem policyjny partol i podjął ucieczkę.

Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego rozpoczęli pościg. Kierujący po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany przy ul. Grota-Roweckiego w dzielnicy Piaskowa Góra. 31-letni mieszkaniec Wałbrzycha w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Okazało się, że jest także poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Wylegitymowany 19-letni pasażer był natomiast w posiadaniu niewielkiej ilości narkotyków w postaci marihuany. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań, a samochód na parking strzeżony.

Kierujący odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz jazdę bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Pasażer za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Kierujący odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a pasażerowie za posiadanie narkotyków
  • Kierujący odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a pasażerowie za posiadanie narkotyków
  • Kierujący odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a pasażerowie za posiadanie narkotyków

Opis filmu: Kierujący odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a pasażerowie za posiadanie narkotyków

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.25 MB)

Powrót na górę strony