Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykryty rozbój sprzed roku

Data publikacji 30.04.2018

Policjanci z komisariatu V w Częstochowie zatrzymali 20-latka podejrzanego o dokonanie rozboju, ponad rok temu, w jednym ze sklepów całodobowych. Mężczyzna najpierw wybił szybę w drzwiach wejściowych, a następnie sterroryzował ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń palną i zabrał jej ponad 1600. złotych. Usłyszał już zarzut, a prokurator zastosował wobec niego dozór.

W połowie stycznia 2017 roku oficer dyżurny z komisariatu V w Częstochowie otrzymał zgłoszenie rozboju w dzielnicy Północ. Jak ustalili śledczy, sprawca przyszedł pod sklep wcześnie rano, kopnięciem wybił szybę w zamkniętych drzwiach wejściowych, dostał się do środka i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował ekspedientkę, która wydała mu z kasy ponad 1600 złotych. Napastnik miał na głowie kaptur, a na twarzy chustkę, co utrudniało jego identyfikację.

Mimo upływu czasu, śledczy nie ustawali w dążeniu do zatrzymania sprawcy. Przełom w śledztwie nastąpił w minionym tygodniu. Kryminalni z komisariatu V w Częstochowie natrafili na trop sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany. W jego mieszkaniu śledczy zabezpieczyli też przedmiot, którym groził ekspedientce. Okazało się, że to wiatrówka. 20-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ zarzut rozboju. Przestępstwo to jest zagrożone karą nawet 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór.

KWP w Katowicach/ek

  • Policjanci z zatrzymanym.
  • Nagranie z monitoringu.
  • Nagranie z monitoringu.

Film Wykryty rozbój sprzed roku

Opis filmu: Wykryty rozbój sprzed roku

Pobierz plik Wykryty rozbój sprzed roku (format mp4 - rozmiar 8.31 MB)

Film Wykryty rozbój sprzed roku

Pobierz plik Wykryty rozbój sprzed roku (format mp4 - rozmiar 6.27 MB)

Powrót na górę strony