Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żużlowy wieczór bezpieczny dzięki pracy policjantów

Data publikacji 30.04.2018

Bezpiecznie, rodzinnie i w sportowej atmosferze – właśnie tak wyglądał niedzielny wieczór w Gorzowie Wielkopolskim podczas żużlowego meczu pomiędzy miejscową drużyną oraz zawodnikami z Tarnowa. Duża w tym zasługa gorzowskich policjantów, którzy w licznym gronie dbali o spokojne dotarcie kibiców na stadion oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki zaangażowaniu mundurowych oraz bardzo dobrej postawie miłośników „czarnego sportu” to wyjątkowe wydarzenie przebiegło bez groźniejszych zdarzeń.

Niedziela (29 kwietnia) dla gorzowskich kibiców żużla była dniem wyjątkowym. Wielu z nich oglądało zmagania miejscowych żużlowców z zawodnikami z Tarnowa. Kilkanaście tysięcy miłośników „czarnego sportu” zmierzało na stadion z nadzieją spędzenia czasu w rodzinnej, sportowej i przede wszystkim bezpiecznej atmosferze. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu ponad 80 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wspieranych przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz komendy wojewódzkiej. Mundurowych w niedzielny wieczór można było dostrzec na prawie wszystkich ulicach prowadzących na stadion. Zwracali oni uwagę na zachowanie kibiców, reagując w sytuacjach kiedy mogło one zagrażać innym osobom. Niezwykle ważną rolę w policyjnym zabezpieczeniu odgrywali funkcjonariusze drogówki, którzy dokładali wszelkich starań, aby miłośnicy „czarnego sportu” mogli sprawnie dotrzeć na stadion. Kiedy wybiła godzina 19 rozpoczęły się sportowe zmagania, a policjanci oczekiwali w gotowości na ich zakończenie. To zawsze jest dla mundurowych sporym wyzwaniem, gdyż wszyscy kibice po meczu jak najszybciej chcą powrócić do swoich miejsc zamieszkania. Aby było to możliwe policjanci drogówki muszą wykazać się sporym doświadczeniem w kierowaniu ruchem co można było zauważyć także w niedzielę.

Starania i zaangażowanie funkcjonariuszy, ale także bardzo dobra postawa kibiców, zarówno tych podróżujących pojazdami jak i pieszo, pozwoliły aby sportowy wieczór w Gorzowie minął bezpiecznie, bez groźnych zdarzeń.

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony