Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci postawili zarzuty stalkerowi

Data publikacji 30.04.2018

Policjanci z oświęcimskiej Komendy Policji postawili zarzuty 21-letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzany o uporczywe nękanie swojej byłej partnerki, a także podszywanie się pod jej osobę na portalach społecznościowych.

Policjanci z wydziału kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji przez kilka tygodni prowadzili sprawę zgłoszoną przez 18-letnią mieszkankę Oświęcimia, której kłopoty zaczęły się kiedy oficjalnie zakończyła znajomość ze swoim partnerem. Niestety 21-latek nie pogodził się z decyzją nastolatki i zaczął ją nękać telefonami, sms-ami, nachodził ją w miejscu zamieszkania, a także zaczął podszywać się pod jej osobę na różnych portalach społecznościowych. Podejrzany swoim zachowaniem wzbudził u kobiety strach i poczucie zagrożenia. 

W trakcie prowadzonego postępowanie policjanci potwierdzili, że nastolatka stała się ofiarą nękania ze strony byłego chłopaka, który dodatkowo poprzez publikowanie w Internecie nieprawdziwych informacji wyrządził jej krzywdę naruszając jej dobra osobiste.  W związku z powyższym zostały mu przedstawione zarzuty. Ponadto prokurator, zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzoną, dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Stalking to uporczywe nękanie lub prześladowanie osoby, za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za podszywanie się pod inną osobę, wykorzystywanie jej wizerunku lub innych jej danych osobowych, w celu wyrządzenia szkody majątkowej lub osobistej.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony