Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Producenci markowej odzieży straty oszacowali na co najmniej 1,7 mln złotych

Data publikacji 30.04.2018

Rawscy policjanci w jednym z miejscowych sklepów zabezpieczyli ponad 2 tysiące sztuk odzieży, perfum i innych akcesoriów z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek. Przedstawiciel pokrzywdzonych firm złożył wniosek o ściganie wstępnie wyceniając straty na nie mniej niż 1,7 mln złotych.

27 kwietnia 2018 roku około godziny 11.30 rawscy policjanci wraz ze specjalistą do spraw znaków towarowych działającym jako przedstawiciel kancelarii prawnej przeprowadzili przeszukanie w jednym z miejscowych sklepów odzieżowych. Działania poprzedzone były zebraniem wcześniej materiału dowodowego. Okazało się, że znacząca większość towaru stanowią tzw. podróbki. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 2 tys. sztuk różnej odzieży, perfum oraz galanterii skórzanej ze sfałszowanymi znakami znanych światowych marek. Od przedstawiciel części pokrzywdzonych firm przyjęto wniosek o ściganie.  Z jego wstępnej oceny strat wynika kwota nie mniejsza niż 1, 7 mln złotych.

Za naruszenie  art.305  Ustawy Prawo Własności Przemysłowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i oczywiście przepadek rzeczy.

Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

(KWP w Łodzi / mw)

  • zabezpieczony podrobiony towar
  • zabezpieczony podrobiony towar
Powrót na górę strony