Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Majowy weekend – prędkość, alkohol i brawura, które mogły skończyć się tragicznie

Data publikacji 30.04.2018

Za nami zaledwie trzy dni długiego majowego weekendu, a już można wyliczać przypadki, w których kierowcy totalnie zignorowali przepisy ruchu drogowego, zasady bezpiecznej jazdy, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Prędkość, alkohol i brawura, to tylko niektóre zachowania mogące skończyć się tragicznie. Nie ma pobłażania dla takich kierujących. W dalszym ciągu trwa policyjna akcja „Majowy Weekend 2018”

Od piątku dolnośląscy policjanci prowadzą wzmożone działania w ramach akcji „Majowy Weekend 2018”. Funkcjonariusze mają sporo pracy ponieważ liczne apele niestety do wielu kierowców nie trafiają, a ich zachowania stwarzają ogromne zagrożenie dla nich, ich pasażerów oraz innych uczestników ruchu.

W powiecie milickim, policjanci zatrzymali kobietę, która przez wioskę gnała z prędkością blisko 110 km/h, nie zważając na to, że znajduje się na terenie zabudowanym. Kierująca oprócz grzywny w drodze postępowania mandatowego, zgodnie z obowiązującymi przepisami straciła prawo jazdy.

Również na terenie zabudowanym w powiecie milickim, policjanci zatrzymali kierowcę, który gnał z prędkością 100 km/h tyle, że ten nie miał prawa jazdy, a za kierownicą siedział mając ponad… 3 promile alkoholu

Na terenie powiatu legnickiego, funkcjonariusze zatrzymali natomiast mężczyznę u którego badanie stanu trzeźwości wykazało aż 4 promile alkoholu. Okazało się też, że autem kierował nie posiadając prawa jazdy.  

Długi weekend na terenie powiatu lwóweckiego rozpoczął się natomiast pościgiem za kierującym, który zlekceważył policyjne sygnały do zatrzymania. Chcąc uniknąć kontroli, mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy, a pojazd nie jest ubezpieczony.

W każdym z wymienionych wyżej przypadków kierujący ponieśli lub poniosą konsekwencje. Kierującemu zatrzymanemu w powiecie lwóweckim sąd może orzec karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W ruchu drogowym najważniejsze są przepisy i bezpieczeństwo, a ono zależy głównie od… Ciebie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Majowy weekend – prędkość, alkohol i brawura, które mogły skończyć się tragicznie

Pobierz plik Majowy weekend – prędkość, alkohol i brawura, które mogły skończyć się tragicznie (format mp4 - rozmiar 27.58 MB)

Powrót na górę strony