Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważaj na kieszonkowców!

Data publikacji 30.04.2018

Dzielnicowy w czasie wolnym od służby, na jednym z targowisk, zauważył podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Sądząc, iż mogą oni czyhać na cudzą własność, postanowił ich obserwować. Dzięki jego czujności zatrzymano trzech mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, którzy wykorzystując tłok na rynku ukradli dwa portfele i dowód osobisty.

28 kwietnia 2018 roku kilka minut przed 11.00 kutnowski dzielnicowy korzystając z dnia wolnego od służby robił zakupy na jednym z targowisk. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który wkładał rękę do kieszeni jednego z kupujących. Uwagę policjanta zwróciły również inne osoby znajdujące się w pobliżu, które według jego oceny robiły tzw. ”sztuczny tłok”, by ułatwić pracę kieszonkowcom. Postanowił obserwować co robią mężczyźni i poszedł za nimi. Jednocześnie poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego policji, który wysłał we wskazane miejsce patrol. Dzielnicowy nie spuszczał mężczyzn z oczu. W pewnym momencie zauważył, że podejrzewani otoczyli starszą kobietę oglądającą odzież. Jeden z nich wyjął z torebki, którą miała na ramieniu, jakiś czarny przedmiot . Następnie podał go swojemu kompanowi, który natychmiast schował go do reklamówki. Wtedy dzielnicowy miał już pewność, że jego przypuszczenia go nie myliły. Na targowisku pojawił się patrol, któremu wskazał obserwowanych mężczyzn. Przestępcze trio zostało zatrzymane. Jak się okazało było to trzech mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w wieku 38, 45, 51 lat. Wszyscy byli już wcześniej notowani przez policję. Jak się okazało do funkcjonariuszy zgłosiły się w sumie trzy osoby, które zostały okradzione w tym czasie na targowisku. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za ten czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają!

Idąc na zakupy:

  • nie chowaj większej ilości gotówki w jednym miejscu - na zakupy weź tylko tyle pieniędzy, ile rzeczywiście potrzebujesz,
  • nie trzymaj ważnych dokumentów oraz cennych przedmiotów w tylnych kieszeniach spodni,
  • torebkę trzymaj zawsze przed sobą,
  • zachowaj czujność w miejscach gdzie panuje tłok, zwracaj uwagę na osoby, które Cię popychają lub poszturchują,
  • poinformuj ochronę sklepu lub policję o podejrzanie zachowujących się osobach

KWP w Łodzi/ek

  • Policjant z zatrzymanym.
  • Policjant z zatrzymanym.
Powrót na górę strony