Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelska postawa

Data publikacji 30.04.2018

Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na wyróżnienie. Takim zachowaniem wykazali się 3 mieszkańcy powiatu wieluńskiego, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego i natychmiast powiadomili o tym Policję. Odpowiednia reakcja tych mężczyzn być może zapobiegła tragedii, ponieważ okazało się że kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

29 kwietnia br. około godz. 6.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani na miejsce policjanci zastali 3 mężczyzn, którzy przekazali im kierującego.

Jak się okazało 3 mieszkańcy Wielunia jadąc samochodem ul. Fabryczną w Wieluniu zwrócili uwagę na kierującego mazdą , który miał wyraźny problem z zachowaniem  toru jazdy. Ponieważ mieli podejrzenie, że kierowca może prowadzić na tzw. „podwójnym gazie” wyprzedzili jadącą przed nimi mazdę. Następnie wykorzystali moment i zatrzymując swój pojazd zmusili również do zatrzymania się kierującego mazdą. W trakcie rozmowy wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Wyciągnęli kluczyki ze stacyjki samochodu uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Natychmiast o ujęciu nietrzeźwego kierowcy powiadomili wieluńską Policję. Mundurowi zbadali alkomatem kierowcę mazdy, którym był 30-letni obywatel Ukrainy. 30-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy nawet do 10 lat oraz wysoka kara pieniężna.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony