Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieca energia w Policji

Data publikacji 30.04.2018

Blisko 300 pań zebrało się w czwartek w auli katowickiej komendy wojewódzkiej policji. Celem spotkania była wymiana cennych doświadczeń w zakresie zdrowego stylu życia i podkreślenia, jak siła kobiecej energii może wpłynąć na podejmowanie wielu życiowych wyzwań. To już trzecia edycja eventu ,,Kobiecej energii w Policji”, przygotowana przez Wydział Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Katowicach.

W czwartek 26 kwietnia, w Rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się trzecia edycja eventu „Kobieca energia w Policji”. Podobnie jak w latach ubiegłych, spotkanie skierowane było zarówno do policjantek, jak i do pracownic cywilnych Policji.

Mottem przewodnim tegorocznego spotkania był zdrowy styl życia. O tym jak zacząć zdrowo żyć, jak wytrwać w swoich postanowieniach, a także o tym, czy zdrowy styl życia to tylko moda, czy może jednak dobry sposób na zachowanie długowieczności, opowiadali prelegenci. W jego tematykę uczestniczki wprowadziła podinsp. Gabriela Socha Naczelnik Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Katowicach. Następnie zebrane Panie przywitał insp. Piotr Kucia Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, życząc im jednocześnie udanego spotkania, które zaowocuje zebraniem cennych doświadczeń.

Pierwszą prelegentką była Pani Paula Jamróz, która specjalizuje się w dietetyce klinicznej, dietach wegetariańskich i wegańskich. Psychodietetyk opowiedziała o tym jak rozpocząć diętę, w jaki sposób radzić sobie z brakiem motywacji, jak właściwie czytać etykiety produktów oraz jak ważne są psychologiczne aspekty zdrowego stylu życia i zaangażowanie całej rodziny.

W dalszej kolejności wystąpił Pan Bartosz Chmielnicki – akupunkturzysta i lekarz, zajmujący się klasyczną medycyną chińską, który przedstawił zagadnienia związane z podłożem chorób, negatywnym wpływem stresu na zdrowie oraz możliwościami akupunktury jako rekomendowanej przez WHO metody leczenia.

Wśród prelegentów nie zabrakło przedstawicieli KWP w Katowicach – mł.insp. Joanna Świec-Rajca, Naczelnik Wydziału Dobory i Szkolenia, przedstawiła możliwości realizacji w komendzie zajęć wychowania fizycznego, zarówno przez policjantów, jak i pracowników cywilnych. Zaprezentowała również wyremontowaną siłownię i nowo zakupiony do niej sprzęt.

Ten panel zakończył się pokazem przygotowania prostych smacznych śniadań i przekąsek, które można zabrać do pracy. Posiłki przygotowywała Pani Jolanta Kleser, uczestniczka jednego z popularnych programów kulinarnych. Pokaz obejmował także smaczną degustację.

Swoją obecnością, w trakcie eventu zaszczycił panie nadinsp. Krzysztof Justyński – Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, który w krótkim wystąpieniu życzył uczestniczkom spotkania wytrwałości w dążeniu do zdrowego stylu życia, a ze swojej strony zapewnił o pełnym poparciu dla tego typu inicjatyw.

Po przerwie, w trakcie której uczestniczki mogły spróbować specjalnie przygotowanych dla nich zdrowych przekąsek, wystąpiła Pani Karolina Rudnicka. Joginka pokazała, jak w łatwy sposób, także siedząc za biurkiem, zregenerować organizm za pomocą prostych ćwiczeń. O tym, że nigdy nie jest za późno aby zacząć uprawiać sport, opowiedział prof. dr hab. Jan Ślężyński, 87-letni czynny wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Osobiście zaprezentował ćwiczenia, które pozwalają mu zachować dobrą formę, wskazując ich pozytywny wpływ na zdrowie.

Przysłowiową „wisienką na torcie” był występ Młodzieży Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu – zawodniczek i zawodników KG "Iskra" Zabrze, którzy są reprezentantami kraju w gimnastyce sportowej.

Na koniec, tradycyjnie zagrała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, dając krótki koncert. Rozlosowano również drobne upominki dla pań, promujące zdrowie. Część nagród została wręczono dzięki uprzejmości Komisji Funduszu Prewencji PZU, który przeznaczył na to środki, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że przynajmniej na kilka chwil udało nam się wprowadzić Panie w wesoły nastrój, a jednocześnie skłonić je do refleksji nad koniecznością dbania o zdrowie własne oraz najbliższych, zgodnie z naszą maksymą: „nie pouczamy – inspirujemy”.

Opis filmu: Kobieca energia w Policji

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony