Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z nielegalną kontrabandą

Data publikacji 30.04.2018

Prawie 200 kilogramów krajanki tytoniowej przewoził w swoim samochodzie 30 –latek, którego do kontroli zatrzymali policjanci ze świętokrzyskiej drogówki. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić samochodu, gdyż posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mieszkaniec gminy Mirzec ze swojego postępowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w miejscowości Parszów kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów. Po godzinie 17:00 mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego osobowym seatem, który jechał o 24 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Chwilę później okazało się, że za kierownicą auta siedział 30-letni mieszkaniec gminy Mirzec, a w bagażniku oraz na tylnych siedzeniach leżały foliowe worki wypełnione krajanką tytoniową. Podczas dalszych czynności wyszło również na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić auta, gdyż posiada zakaz prowadzenia pojazdów. 30-latek został zatrzymany, a 18 worków ważących po 10 kilogramów zostały zabezpieczone.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wstępnie oszacowali, że mężczyzna z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, naraził Skarb Państwa na uszczuplenie na ponad 177 000 złotych. Teraz funkcjonariusze sprawdzą w jaki sposób 30-latek wszedł w posiadanie nielegalnego towaru.  Za czyny, których dopuścił się mieszkaniec gminy Mirzec może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP w Kielcach/ek

Powrót na górę strony