Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antynarkotykowy sukces CBŚ

Data publikacji 07.04.2006

400 litrów – tyle prekursora wykorzystywanego do wyrobu amfetaminy próbował wwieźć do Polski 45-letni Litwin. Został zatrzymany na granicy Polsko-Litwewskiej w Budzisku dzięki współpracy policjantów Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Z tej ilości narkotyku po przetworzeniu powstałoby 4 mln działek dilerskich o wartości ok. 20 mln zł.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Suwałk zatrzymali kierowcę TIR-a gdy próbował scanią wwieść do Polski 400 litrów prekursora do wyrobu amfetaminy. Do zatrzymania tira doszło dzięki współpracy policjantów z Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

We wtorek w nocy na granicy Polsko-Litewskiej w Budzisku zatrzymano litewską ciężarówkę. Kierowca zgłosił, że jedzie do Grójca po jabłka. Szczegółowa kontrola wykazała, że Litwin, przewoził w jednym ze zbiorników (w którym powinno być paliwo) 400 litrów BMK. Benzometyloketon (BMK) jest to substancja, z której można wyprodukować 400 kg amfetaminy o bardzo wysokim procencie czystości. Z tak potężnej ilości narkotyku po przetworzeniu powstałoby 4 miliony działek dilerskich o detalicznej wartości rynkowej przeszło 20 milionów złotych.

Skąd pochodził prekursor amfetaminy i dokąd faktycznie miał trafić z pewnością wykaże śledztwo prowadzone przez policjantów Centralnego Biura Śledczego w Suwałkach. Podejrzewamy, że miliony działek amfetaminy mogłoby trafić do pubów, dyskotek i szkół na terenie całej Polski.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Suwałkach aresztował na trzy miesiące 45-letniego Litwina. Zatrzymanemu Litwinowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Powrót na górę strony