Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł uczniowi

Data publikacji 02.05.2018

Dzielnicowy nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. Powinien on w szczególnej mierze budzić zaufanie obywateli i pomagać w rozwiązywaniu różnych spraw. Taką postawę wykazuje dzielnicowy z Komisariatu Policji w Radzionkowie - mł. asp. Sebastian Golicz. Gdy policjant dowiedział się o uczniu będącym w trudnej sytuacji rodzinnej, zorganizował zbiórkę środków na sfinansowanie dla niego obiadów szkolnych na cały rok.

„Dzielnicowy bliżej nas” to hasło w pełni obrazujące dzielnicowego z Komisariatu Policji w Radzionkowie - mł. asp. Sebastiana Golicza. Dzielnicowy, podczas wizyty w Szkole Podstawowej w Radzionkowie, dowiedział się, że jeden z uczniów znajduję się w trudnej sytuacji rodzinnej. Stróż prawa postanowił pomóc młodzieńcowi. Policjant zorganizował zbiórkę środków pieniężnych. Do wspólnego działania zaprosił swoich kolegów z komisariatu oraz ludzi dobrej woli. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego, udało się zebrać kwotę, która pozwoliła na sfinansowanie obiadów szkolnych dla chłopca na cały rok.

W poniedziałek, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach, ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Radzionkowie wpłynęły podziękowania. Dyrekcja szkoły, uczniowie oraz grono pedagogiczne podziękowali mł. asp. Sebastianowi Goliczowi za szczególne zaangażowanie, pomoc i otwartość na problemy społeczności szkolnej.

Mł. asp. Sebastian Golicz jest policjantem od 9 lat, a służbę dzielnicowego pełni od lat 6. Swoją postawą dowiódł, że jest dzielnicowym z powołania, któremu los drugiego człowieka nie jest obojętny, szczególnie, jeśli chodzi o dobro dzieci.

KWP w Katowicach/ek

Powrót na górę strony