Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch podejrzanych o rozbój trafiło na 3 miesiące do aresztu

Data publikacji 02.05.2018

Policjanci z komendy w Sochaczewie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój. 24- i 29-latek najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Dwaj mężczyźni wsiedli do taksówki przy dworcu PKP. Krótko po tym, jak taksówkarz wyjechał na drogę krajową nr 92, jeden z pasażerów poprosił go, by zjechał na pobliską stację paliw. Niczego nie podejrzewający kierowca spełnił prośbę, ale zaraz po zatrzymaniu auta został pobity, zabrano mu pieniądze i dokumenty, a także uszkodzono samochód.

Policjanci ustalili, że sprawcami rozboju mogą być mieszkańcy Sochaczewa, bardzo dobrze znani miejscowym funkcjonariuszom. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Odzyskano dokumenty i część skradzionych pieniędzy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie przedstawiono im zarzut rozboju, którego dokonali wspólnie i w porozumieniu. 24-latek odpowie dodatkowo za uszkodzenie mienia. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy, postanowił zastosować wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP w Radomiu/ek

Powrót na górę strony