Kolejny sukces Justyny Kozdryk

Data publikacji 02.05.2018

Drugie miejsce w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc w tzw. koszulkach wspomagających w Faderacji IPF zajęła w miniony weekend w RPA reprezentantka Polski – Justyna Kozdryk, a na co dzień pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Naszej koleżance gratulujemy!

W ubiegłym tygodniu, reprezentacja Polski w wyciskaniu sztangi leżąc wyruszyła na Mistrzostwa Świata /World Equipped Bench Press Championship/ w Potchefstroom w RPA. W składzie reprezentacji znalazła się oczywiście Justyna Kozdryk.

W kategorii open zaprezentowała się nasza reprezentka. Srebro w kategorii najlżejszych zawodniczek, czyli 47 kg zdobyła Justyna Kozdryk z wynikiem 125 kg, dla której jest to już 16-sty medal mistrzostw świata w karierze. Do tej pory nasza koleżanka zdobyła 9 złotych i 7 srebrnych medalami, w tym 3 srebrne na mistrzostwach świata dla niepełnosprawnych. Oprócz tego posiada jeszcze 1 srebrny medal zdobyty na Igrzyskach Paraolimpijskich w podnoszeniu ciężarów oraz 5 złotych i 1 srebrny krążek z mistrzostw Europy w wyciskaniu leżąc. Razem to aż 23 medale z największych imprez międzynarodowych.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi, która trwa nadal.

Autor: kom. Agnieszka Wójcik