Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowe działania policjantów w centrum handlowym

Data publikacji 03.05.2018

Na temat bezpieczeństwa warto rozmawiać zawsze, niezależnie od miejsca i czasu. Nietypowo, bo tym razem w centrum handlowym, wrocławscy funkcjonariusze spotkali się z mieszkańcami. Do specjalnie przygotowanego policyjnego stanowiska prewencyjnego podchodzili starsi i młodsi, a porad udzielali dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek. Każda z osób mogła porozmawiać z policjantami i uzyskać informacje m.in. o tym jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

W jednym z dużych centrów handlowych na wrocławskim Grabiszynku miało miejsce spotkanie policjantów z mieszkańcami. Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław – Grabiszynek rozmawiali z seniorami, młodzieżą, a także najmłodszymi klientami sklepu. Funkcjonariusze przypominali metody działania oszustów m.in. na tzw. wnuczka, prosili też o to, aby nie przekazywać obcym żadnych kwot pieniędzy. Zwracali również uwagę na to, że Policja nigdy nie pyta o stan konta, wysokość emerytury, czy możliwość zaciągnięcia kredytu na potrzeby w banku.

Najmłodszych rozmówców policjanci ostrzegali o tym, aby nie otwierali drzwi nieznajomym i o wszystkich niepokojących sygnałach informowali opiekunów. Radzono też, aby pod żadnym pretekstem nie oddalali się z placów zabaw w towarzystwie osób nieznajomych i nie przyjmowali od nich prezentów. Dzieci odwiedzające policyjne stanowisko otrzymały kamizelki odblaskowe, co było okazją do rozmów na temat niebezpieczeństw w ruchu drogowym, w tym widoczności po zmierzchu lub zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze.

W spotkaniu oprócz funkcjonariuszy uczestniczyli też ratownicy medyczni, którzy uczyli zasad prawidłowo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy chętny mógł pod okiem ratowników sam zmierzyć się z zadaniem wykonania masażu serca i sztucznego oddychania na fantomach lub zadać pytania dotyczące obsługi defibrylatora.

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony