Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 04.05.2018

Grudziądzcy policjanci w ramach działań wzmożonych „Bezpieczny majowy weekend” maksymalnie wykorzystują w służbie pojazdy z videorejestratorami. Mundurowi przy ich pomocy ujawnili dwa przypadki, kiedy kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Prowadzący pojazdy stracili prawo jazdy.

Przekroczenia miały miejsce na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu już w pierwszy dzień wzmożonych działań. Policjanci nagrali pojazd marki Skoda, którego kierujący jechał z prędkością 135 km/h w miejscu, gdzie można jechać 80 km/h. Na tej samej ulicy mundurowi zatrzymali kierującą bmw. Pani jechała z prędkością 112 km/h w miejscu ograniczenia prędkości do 60 km/h. Kierowca skody zapłacił mandat, prowadząca bmw stanie przed sądem, gdyż nie zgodziła się na ukaranie grzywną. Obydwie kontrole zakończyły się odebraniem prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie wykorzystują z służbie radiowozy wyposażone w kamery. Policyjne rejestratory umożliwiają mierzenie prędkości w czasie jazdy. System radarowy umożliwia również dokonanie pomiaru prędkości pojazdu, który jedzie za radiowozem. Funkcjonariusze w nieoznakowanych pojazdach rejestrują również inne wykroczenia. Zatrzymany przez policjantów za przewinienie kierowca może już w czasie kontroli na ekranie monitora radiowozu zobaczyć jaki błąd popełnił.

Nadmierna prędkość to nadal jedna głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę!

 

 

(KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony