Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli w mieszkaniu ponad 1 tys. porcji metamfetaminy

Data publikacji 04.05.2018

Legniccy policjanci ujawnili w jednym z mieszkań ponad 1 tys. porcji metamfetaminy. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu narkotyków. 36-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za przestępstwa o jakie jest podejrzany może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy od pewnego czasu zajmowali się sprawą 36-latka, który jak wynikało z przeprowadzonych ustaleń miał trudnić się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków.

W poniedziałek, 30 kwietnia br., w godzinach porannych, policjanci weszli do jednego z mieszkań na terenie Legnicy. Na miejscu zatrzymany został 36-letni mężczyzna. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad 1 tys. porcji metamfetaminy. Z zabezpieczonej przez policjantów ilości narkotyków można by było uzyskać ponad 1 tys. handlowych porcji. Szacowana czarnorynkowa wartość tego narkotyku opiewa na kwotę ponad 25 tys. złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do porcjowania narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że podejrzany od dłuższego czasu trudnił się narkobiznesem. 36-letni mieszkaniec Legnicy usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu i posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony