Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podpalacza zabytkowego pałacu

Data publikacji 04.05.2018

Policjanci z Czarnego zatrzymali 17-latka podejrzanego o podpalenie nieużytkowanego pałacu w powiecie człuchowskim. W budynku całkowitemu zniszczeniu uległ dach budynku, na szczęście nikomu nic się nie stało. Podpalaczowi za popełnione przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek, z 30.04 na 01.05.br., strażacy gasili nieużytkowany pałac w powiecie człuchowskim. Zaraz po ugaszeniu budynku, ustalono, że pożar mógł powstać w wyniku celowego podpalenia. Policjanci z Czarnego wszczęli dochodzenie w tej sprawie, przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Funkcjonariusze wytypowali również osobę podejrzaną o podpalenie. Dzień później policjanci zatrzymali 17-latka z gminy Czarne, którego podejrzewali o podpalenie budynku.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut podpalenia, przyznał się do zarzucanego mu czynu, nie potrafił jednak logicznie wytłumaczyć swojego postępowania. Dodatkowo 17-latek usłyszał zarzut kradzieży elementów metalowych o wartości 1600 złotych z innego budynku gospodarczego w tej gminie.

W pożarze zabytkowego pałacu całkowitemu zniszczeniu uległ dach budynku, wstępnie straty wyceniono na 100 tys. złotych. Na szczęście budynek nie był zamieszkały i nikomu nic się nie stało. Policjanci z Czarnego ustalają również, czy zatrzymany mężczyzna miał związek z innymi pożarami w ostatnim czasie w pobliżu Czarnego. Jeszcze dziś Sąd Rejonowy w Człuchowie zadecyduje o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu.

Za popełnienie takiego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony