Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami tirów

Data publikacji 07.04.2006

Policjanci z Sekcji Samochodowej Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami tirów z ładunkami znacznej wartości.

Likwidacja grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami tirówPrzestępcy do swojej działalności wykorzystywali magazyny po byłym PGR-rze niedaleko Wągrowca, w których ukrywali skradzione ciężarówki i przewożony przez nie towar.

Na miejscu znaleziono m.in. ciągnik siodłowy scania z naczepą (skradziony w powiecie średzkim) oraz drugą naczepę ciężarową. Ponadto śledczy ujawnili pocięte elementy samochodu marki subaru, wartości 70 tys. zł, skradzionego w Poznaniu oraz zdemontowanego transportera VW T4. Jak ustalono, pojazdy te zginęły na początku roku. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt palet z artykułami spożywczymi - herbatą, kaszą, solą, i ryżem, a także meble w paczkach, bele papieru oraz inne przedmioty pochodzące z kradzieży. Łączną wartość odzyskanego mienia szacujemy na 2,5 mln złotych.

Jak się okazało przestępcy niczym nie gardzili – ich łupem padł nawet maszt przekaźnikowy telefonii komórkowej, o wartości 1,3 mln złotych. Nadajnik skradziono z terenu powiatu ostrzeszowskiego.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 45-55 lat – są to mieszkańcy powiatu wągrowieckiego. Jeden z nich był wcześniej notowany i karany za przestępstwa przeciwko mieniu.
Grupie przestępczej grozi kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony